Культура

Берегиня Северинівської бібліотеки

Берегиня Северинівської бібліотеки

До Таїсії Іванівни Коломієць северинівці йдуть будь-якого часу доби – хто за порадами, хто – за допомогою, а більшість – просто поспілкуватись, обговорити життєві проблеми. Така у Таїсії Іванівни особлива аура, що люди тягнуться до неї, немов паростки до сонця…

46 років тому молода і вродлива біловодчанка приїхала працювати старшою піонервожатою до Северинівської восьмирічки. Так і потрапила Таїсія в село, яке стало для неї другою маленькою батьківщиною. Село, в яке закохалась Таїсія Іванівна з перших днів. Село, де зустріла свою долю – Миколу Володимировича. Село, де народилось два сини – Юрій та Ігор.

Ось уже сорок шість років як Таїсія Іванівна – берегиня Северинівської сільської бібліотеки.

Хліборобська пісня – 2013

Хліборобська пісня – 2013

Завершив свою ходу районний фестиваль народної творчості «Хліборобська пісня – 2013». Декілька тижнів поспіль він радував жителів Сумського району своєю творчістю.

Три сільські ради та дві селищні ради мали нагоду приймати в себе вдома колективи сільських, селищних рад усього району та продемонструвати і свої творчі здобутки.

Завершальний етап фестивалю відбувся у Верхньосироватському сільському будинку культури, на якому п’ять сільських рад мали можливість донести культуру свого маленького краю до гостей фестивалю, журі та всіх присутніх.

Вірші Приходько Даши

Приходько Дар'я Миколаївна народилася в с. Северинівка Сумського району, Сумської області 4 травня 2004 року. До першого класу  Северинівської загальноосвітньої школи пішла у 2011 році.

Дівчинка творча, товариська. Любить співати, активно бере участь у всіх виховних заходах школи і села.  Вишиває, працює з бісером, гарно малює. Перші спроби римувати рядки були у 2 класі. У віршах висвітлює любов до мами, своєї родини, любов до природи та своєї Батьківщини.

Я живу на Україні

Я живу на Україні-
Це чудовий рідний край!
Де і гори, і долини,
Квітковий цвіте розмай!
 
Солов'їна пісня лине
Переливна, голосна.
Рідна, мила Україно,
В моїм серці ти одна!

***

Бібліотека (історія)

У 1947 році при початковій школі с. Мар’ївка була організована бібліотека. Завідуючим бібліотекою працював вчитель початкових класів – Петро Микитович Борисов. В 1950 році бібліотека була передана в колгосп ім. Ворошилова. Завідуючим був призначений – Сиротенко Василь Григорович. 

Через п'ять років бібліотеку було перевезено до центральної садиби колгоспу ім. І.В. Чапаєва в с. Северинівка. Завідуючою бібліотекою призначили Сиротенко Олену Іллівну, яка віддала улюбленій роботі 12 років. 

Будинок культури (Історія)

У 1947 році на території центральної садиби колгоспу ім. В.І. Чапаєва, спільними зусиллями мешканців села, було організовано клуб, першим завідувачем якого став Ярмак Тимофій Григорович, після нього в клубі працювали: Черненко Григорій Ілліч, Стеценко Валентина Іванівна, Крикуненко Лариса Петрівна. Розвивалась художня самодіяльність.

7 листопада 1985 року в експлуатацію молоді та трудівникам села було здано великий двоповерховий сільський Будинок культури  на 300 місць. Осередок дозвілля северинівців був оснащений газовим опаленням, водою. Директором будинку культури призначили Приходченко Ірину Григорівну, потім у будинку культури працювали: Новітченко Віта Вікторівна, Тригуб Іван Васильович.

Що Вас пов'язує з Северинівкою?
Цитата дня

Якщо ви думаєте, що пригоди - це небезпечно, спробуйте буденність - це смертельно

(Пауло Коельо)

Погода в Северинівці