Культура

Берегиня Северинівської бібліотеки

До Таїсії Іванівни Коломієць северинівці йдуть будь-якого часу доби – хто за порадами, хто – за допомогою, а більшість – просто поспілкуватись, обговорити життєві проблеми. Така у Таїсії Іванівни особлива аура, що люди тягнуться до неї, немов паростки до сонця…

46 років тому молода і вродлива біловодчанка приїхала працювати старшою піонервожатою до Северинівської восьмирічки. Так і потрапила Таїсія в село, яке стало для неї другою маленькою батьківщиною. Село, в яке закохалась Таїсія Іванівна з перших днів. Село, де зустріла свою долю – Миколу Володимировича. Село, де народилось два сини – Юрій та Ігор.

Ось уже сорок шість років як Таїсія Іванівна – берегиня Северинівської сільської бібліотеки.

Любов до книжок виникла у Таї ще з дитинства, завдяки мамі Катерині Федорівні – вона все життя пропрацювала бібліотекарем у Біловодах. Тож, коли за розподілом райком комсомолу направили її до Северинівської школи, для себе твердо вирішила стати бібліотекарем. Таки стала – очолила сільську книгозбірню – й до нинішнього часу тут працює.

Не можна не згадати тодішні радянські часи – для книгозбірень держава виділяла чимало коштів – і для придбання нової літератури, і на утримання основного фонду. Щоправда, часом заповнювала й ідеологічна макулатура, на  яку держава в особі Компартії не шкодував грошей. Проте й порівняти, то раніше фонд Северинівської сільської бібліотеки становив 13 тисяч примірників. Сьогодні – 7300… Непокоїть і зменшення кількості читачів – з 1 тисячі до 500.

Є у Таїсії Іванівни улюблені читачі – ті, хто не уявляє своє будення без книжки. З теплом і гордістю згадала бібліотекар подружжя Стеценків – Петра Свиридовича і Валентину Павлівну, Віру Василівну Маленко, Віру Петрівна Стеценко, Валентину Миколаївну Каретник. Часті гості у бібліотеці – колишня колега Зіна Микитівна Стеценко, Антоніна Іванівна Шовкопляс.

2 жовтня Таїсія Іванівна відсвяткувала день народження, який слідує, що і не дивно, за Міжнародним днем Бібліотекаря, котрий громадськість відзначила 30 вересня.

З матеріалів районної газети «Вперед»

14.10.2013

Що Вас пов'язує з Северинівкою?
Цитата дня

Якщо ви думаєте, що пригоди - це небезпечно, спробуйте буденність - це смертельно

(Пауло Коельо)

Погода в Северинівці