Новини

Сумний відголос війни

11 липня 2012 року в селі Васюківщина Северинівської сільської ради було знайдено захоронення часів ІІ Світової війни. На подвір’ї Діденко Олени Сергіївни онук Максим копав канаву. Аж раптом, побачив, що під лопатою з’явилися кістки. Хлопчик погукав дорослих. Про те, що десь на городі є могила, в родині було відомо. За розповідями старожилів, в 1941 році тут були поховані чотири червоноармійці, що загинули в перестрілці з німцями.

І ось, аж сімдесят років поспіль, випадково це місце знайшлося. Розкопки проводилися членами пошукових загонів “Гвардієць” та “Повернення”.

Присутніми були сільський голова Северин Віра Миколаївна, керівник краєзнавчого гуртка “Відродження” Северинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черненко Олена Андріївна, учні 9 класу – учасники гуртка Ярмак Владислав і Артеменко Олег та господарі садиби.

Виявлено останки чотирьох радянських солдатів, гвинтівки, детонатори від вибухових пристроїв часів війни. Хто були загиблі, за яких саме обставин вони загинули, на ці та інші питання спробують дати відповідь юні дослідники-краєзнавці. А  зараз триває підготовка до урочистого перепоховання бійців.

Олена Черненко
керівник краєзнавчого гуртка “Відродження” Северинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

24.07.2012

Що Вас пов'язує з Северинівкою?
Цитата дня

Якщо ви думаєте, що пригоди - це небезпечно, спробуйте буденність - це смертельно

(Пауло Коельо)

Погода в Северинівці