Северинівка ООН

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку

, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя.

Вони співпрацюють з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв'язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку.

В Україні чотири головні сфери їх діяльності в галузі розвитку зосереджуються на:

  • демократичному врядуванні;
  • подоланні бідності, досягненні процвітання та українських цілей розвитку тисячоліття;
  • місцевому розвитку та гарантуванні безпечного середовища для людського розвитку;
  • на енергетиці та навколишньому природному середовищі.

ПРООН впроваджує свою діяльність в Україні з 1993 року.

Проект "Місцевий розвиток орієнтований на громаду", в якому взяла участь територіальна громада с. Северинівка було започатковано у вересні 2007 року. Ініціатива фінансується Європейською Комісією в рамках програми технічної допомоги та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.

Цільовою групою проекту є села, селища та малі міста з населенням до 10 тис. чол. Поряд із заходами, спрямованими на зміцнення потенціалу громад-учасниць, проект запровадить механізм грантової підтримки, який дозволить громадам-учасницям отримати стартовий капітал на реалізацію їхніх ініціатив (до 7 300 євро та не більше 50 % від кошторису ініціативи).

Інша половина бюджету ініціатив громад має фінансуватись за рахунок внеску мешканців громади (не менше 5%), приватного сектору та коштів державного та місцевих бюджетів. Таким чином, проект надає можливість відпрацювати механізми співфінансування між громадою, центральною та місцевою владою, донорською спільнотою та приватним сектором.

Таким чином, Северинівська громада була відібрана як учасниця проекту, на основі чітких критеріїв, таких як соціально-економічний стан, рівень зацікавленості та підтримки щодо впровадження проекту, зобов’язання щодо подальшого співфінансування ініціатив громад-учасниць проекту.

Громадська організація „Сіверяни”, на рахунок якої перераховувались кошти проекту, була заснована мешканцями села – Іванущенком Г.М., Лучаніновим М.Т., Маленко О.А., Барило О.Б. 12.09.2009 року. Загальна сума проекту «Реконструкція водогінної мережі с. Северинівка» склала 154 153 грн., 50% якої було надано ПРООН, 23% - з бюджету сільської ради, 22 % - з бюджету обласної ради, 5% - жителі села.

Угода про виконання робіт між ГО „Сіверяни” та підрядником була укладена 08.02.2010 року, а вже у грудні 2011 об’єкт здано в експлуатацію.

Детальну інформацію щодо звітності можна знайти на сайті http://www.cba.org.ua/ua/library/project-reports, або  http://www.cba.org.uа - розділ бібліотека, звіти проектів, Сумська область (2009).

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Сумський обласний ресурсний центр громад проекту «Місцевий розвиток, орієнтований  на громаду»
Адреса: м. Суми, пл. Незалежності, 2, офіс 144, 40030,

Асистенти з мобілізації громад:
Тамара Харченко тел.80 95 102 74 00 ,
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду та
Олександр Такул  тел. 80 50 417 71 40,
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Центральний офіс: м. Київ 01010, вул. Івана Мазепи,3, офіс 109-110
Тел./факс: (+38 044) 280 36 18, 280 43 58
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Веб-сайт проекту: www.cba.org.ua

Оля Маленко

Що Вас пов'язує з Северинівкою?
Цитата дня

Якщо ви думаєте, що пригоди - це небезпечно, спробуйте буденність - це смертельно

(Пауло Коельо)

Погода в Северинівці